Osocze Bogatopłytkowe


SPERSONALIZOWANA TERAPIA KOMÓRKOWA ARTHREX ACP

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (tzw, „wampirzy lifting”) to zabieg będący odpowiedzią na wiele problemów skóry : oznaki starzenia, utrata jędrności, blizny, rozstępy, łysienie. To całkowicie naturalna metoda, wykorzystująca PRP (osocze bogatopłytkowe) znajdujące się w krwi, w celu regeneracji tkanek. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Arthrex ACP zabieg jest wyjątkowo skuteczny, bezpieczny i bezbolesny.


ZALETY ZABIEGU

Naturalnie promienna, młoda i odżywiona skóra, redukcja blizn, rozstępów, problemu łysienia. Całkowicie bezpieczny i autologiczny system.


WSKAZANIA

brak jędrności skóry, widoczne oznaki starzenia, blizny, rozstępy, łysienie androgenne oraz łysienie plackowate, rany przewlekłe lub po zabiegach laserowych.


DZIAŁANIE I EFEKTY

Zabieg w naturalny sposób odmładza skórę, dodaje jej blasku, świeżości, poprawia elastyczność, zwiększa napięcie i objętość. Redukuje drobne zmarszczki i spłyca bruzdy. Przyspiesza gojenie się skóry, dlatego polecany jest zarówno do ran przewlekłych, jak i po zabiegach laserowych w celu stymulacji tworzenia nowej tkanki.

W przypadku problemu łysienia, stymuluje dopływ krwi do mieszków włosowych, pobudza te uśpione, powoduje wzrost ich liczby – włosy zaczynają rosnąć, stają się gęstsze i zdrowsze.

W wyniku terapii następuje również poprawa struktury blizn i rozstępów oraz ich wyraźna redukcja.

Arthrex ACP to nowoczesna technologia, pozwalająca wydobyć z krwi czynniki regenerujące, bez dodawania substancji chemicznych – dzięki temu (w przeciwieństwie do podobnych tego typu technologii dostępnych na rynku) zabieg jest całkowicie autologiczny, bezbolesny i nie powoduje uczuleń.


PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Na kilka dni przed procedurą należy zrezygnować z zażywania aspiryny oraz innych leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych. Dzień przed zabiegiem pacjent powinien wypić 1 – 1,5 litra wody. Prócz tego, kuracja osoczem bogatopłytkowym nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania do zabiegu.


PRZEBIEG ZABIEGU

W pierwszym etapie zabiegu od pacjenta pobierana jest niewielka ilość krwi przy pomocy innowacyjnej, podwójnej strzykawki Arthrex.

Następnie krew zostaje odwirowana celem wyizolowania płytek krwi (trombocytów) przy pomocy specjalnego systemu.

Uzyskane w ten sposób osocze, zostaje wstrzyknięte pod skórę w sposób szybki i praktycznie bezbolesny.


POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem iniekcyjnym, po jego przeprowadzeniu należy unikać skupisk bakterii, w tym kontaktu ze zwierzętami, starać się nie dotykać nadmiernie skóry, a w domu przygotować świeżą poszewkę na poduszkę do spania.

Po wizycie w gabinecie nie zaleca się eksponowania obszaru zabiegowego na promienie słoneczne – do momentu całkowitego wygojenia się okolic poddawanych kuracji. Wskazane jest natomiast stosowanie filtrów UV (przez 4 tygodnie po zabiegu)

Przez okres około 3-5 dni od wizyty należy zrezygnować z sauny, basenu oraz nadmiernej aktywności fizycznej.

W przypadku wystąpienia ewentualnych podrażnień na skórze, w celu ich złagodzenia można stosować preparaty z aloesem. Jeśli natomiast pojawią się drobne siniaki, zaleca się preparaty z arniką.


PRZECIWWSKAZANIA

nowotwory skóry, aktywna infekcja, zapalenie wątroby, HIV, kiła, choroby autoimmunologiczne, aktywna forma opryszczki, ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków (NLPZ, doustne antykoagulanty i leki zmniejszające krzepliwość krwi)