PRX-T33Ⓡ


BIOREWITALIZACJA SKÓRY zabieg dla kobiet i mężczyzn

PRX-T33 Ⓡ jest peelingiem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE klasy 1, powstałym z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz H2O2 (nadtlenku wodoru).

PRX-T33 to nowa metoda nieinwazyjnej biorewitalizacji skóry, która została stworzona we Włoszech przez dr Rossanę Castellana i objęta patentem światowym po 10-cio letnich klinicznych badaniach doświadczalnych. Na rynku medycznym dostępny jest od 2007 roku. Produkt jest w trakcie rejestracji jako produkt leczniczy na trądzik – trwają badania kliniczne. Od 2007 roku zostało wykonanych ponad 100 tyś. zabiegów.

Sekret peelingu medycznego PRX-T33 Ⓡ , tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, powodujemy pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i liftingu skóry. Ze względu na swoje właściwości peeling PRX-T33 Ⓡ może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również w lecie, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peelingów medycznych.


SKŁAD

Podstawową substancją jest kwas trójchlorooctowy (TCA) w stężeniu 33%. Ma on działanie peelingujące (złuszczające martwy naskórek), gdy stare komórki zostają oddzielone od reszty skóry, obecne w niej młode formy podlegają nasilonym podziałom – w ten sposób dochodzi do zwiększenia jędrności skóry. TCA używa się w kosmetologii od dawna, jednak zastosowany samodzielnie powoduje często zjawisko określane jako frosting (pojawienie się na skórze punkcików podobnych do szronu). Przy stosowaniu PRX-T33 nie dochodzi do tego dzięki nadtlenkowi wodoru. H2O2 (nadtlenek wodoru) obecny jest w powszechnym użyciu jako woda utleniona. Redukuje ryzyko podrażnień wynikających z działania TCA, do tego usuwa zanieczyszczenia obecne w skórze, powodując że wygląda ona młodziej.

Trzecim składnikiem jest kwas sojowy – środek o działaniu rozjaśniającym, usuwającym przebarwienia. Oprócz tego jest on antyoksydantem, czyli substancją redukującą wolne rodniki, odpowiedzialne za wiele procesów związanych ze starzeniem.


DLA KOGO

PRX-T33 jest zabiegiem przeznaczonym zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku i w każdej porze roku.

5-12 lat – blizny(ospa wietrzna, liszajec)

12-25 lat – zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników)

25-35 lat – biorewitalizacja twarzy, biorewitalizacja ciała, profilaktyka procesu starzenia się skóry, zwiotczenie skóry biustu

>45 lat – korekcja zwiotczałej skóry, poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu


WSKAZANIA

starzenie, utrata napięcia skóry twarzy i ciała

rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni oraz innych okolic ciała

ujędrnienie skóry dekoltu

blizny atroficzne zanikowe

rozstępy

melasma

hiperpigmentacja skóry

defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia : gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka


ZALETY

Możliwość stosowania peelingu przez cały rok, również latem, nie jest fotouczulający.

Nieinwazyjny zabieg, przyjemny dla pacjenta, nie wywołuje bólu ani pieczenia.

Brak okresu rekonwalescencji po zabiegu, możliwość natychmiastowego powrotu po zabiegu do codziennych czynności.

Rewelacyjny efekt liftingu i oczyszczenia skóry bez efektów ubocznych takich jak : łuszczenie, zaczerwienienie, obrzęk.

Wszechstronność stosowania w wielu defektach estetycznych.

Prosty i krótki protokół zabiegowy – ok. 15 minut.

Wzmocnienie efektów innych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki możliwości zastosowania peelingu przed zabiegami estetycznymi.

Osiągnięcie widocznych i długotrwałych efektów, po odbyciu serii zabiegów.


PROCEDURA ZABIEGOWA

Zabieg peelingiem PRX-T33 Ⓡ to procedura szybka i przyjemna. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg polega na nałożeniu kilku warstw preparatu, jedna po drugiej i intensywnym ich wmasowaniu w skórę ruchami liftingującymi. Ilość warstw jest wynikiem efektu jaki chcemy osiągnąć, zazwyczaj są to 3 warstwy. Po zakończeniu zabiegu, nadmiar peelingu usuwa się za pomocą chusty nasączonej wodą, a na koniec nakłada krem nawilżający. Czas trwania zabiegu to zazwyczaj 10-15 minut.


CZĘSTOTLIWOŚĆ STOSOWANIA

Efekt widoczny jest od razu po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania trwałych rezultatów zaleca się wykonanie serii 5 zabiegów w odstępach tygodniowych. Zabieg przypominający zaleca się wykonywać co pół roku.


EFEKTY ZABIEGU

Zabieg pozwala przywrócić skórze jędrność i elastyczność, dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym, likwiduje zmarszczki i nawilża skórę. Pozwala również pozbyć się przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory. Peeling jest dedykowany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry. W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy łączenie peelingu z innymi zabiegami estetycznymi. Efekt synergii sprawia, że osiągane są dużo lepsze rezultaty, niż w przypadku stosowania procedur osobno.


PRZECIWWSKAZANIA

podrażniona skóra

stany zapalne skóry

opryszczka w fazie aktywnej

uczulenie na którykolwiek ze składników

ciąża i karmienie piersią