Cytocare S Line

MEDYCYNA ESTETYCZNA I ZABIEGI

Preparat medyczny do globalnej rewitalizacji i intensywnego nawilżania skóry. Zapewnia naturalny, długotrwały efekt wygładzania i napięcia. Jedyny na rynku kompleks CT50 i putrescyna o ultrasilnym działaniu antyoksydacyjnym.

Pierwszy skin booster w ampułkostrzykawce poddany sterylizacji poprzez filtrację aseptyczną gwarantującą zachowanie spójności wszystkich składników.

CYTOCARE S Line to niezwykle silna antyoksydacyjna i nawilżająca formuła dająca skórze natychmiastowy efekt rozświetlenia, przywracająca naturalną równowagę fizjologiczną. Rewitalizacja, nawilżenie skóry twarzy, dekoltu oraz grzbietów dłoni. Rekomendowana szczególnie jako SOFT FILLING oraz w celu odmłodzenia obszarów wrażliwych takich jak okolice ust i oczodołu.

Kompleks antyoksydantów z kwasem alfa-liponowym i putrescyną to aktywna antyoksydacja i walka z fotostarzeniem, intensywna ochrona komórek przed przedwczesnym starzeniem i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV i stres oksydacyjny a także odbudowa powierzchniowych i głębokich warstw skóry oraz naprawa DNA.

Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy

Szybkie i długotrwałe nawilżenie. Nadaje skórze jędrność oraz wspaniale ją wygładza przyczyniając się do redukcji zmarszczek.

Kompleks CT 50

Mikro i makroelementy, aminokwasy, prekursory syntezy DNA i kolagenu gwarantuja prawidłowe funkcjonowanie skóry: promienność, młodzieńczy blask i jędrność.

CYTOCARE S Line to więcej niż produkt anti-aging, działa synergicznie zarówno w głębokich jak i w powierzchownych warstwach skóry co gwarantuje jej pełną i idealną rewitalizację.

Schemat terapii

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem nanosi się maść znieczulającą. Odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta koktajl substancji leczniczych wstrzykiwany jest cienką igłą do skóry na głębokość około 2-3 mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5-10 mm. Mogą pojawić się zaczerwienienia lub drobne zasinienia w miejscach podawania preparatu, które znikną w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania
  • alergia na substancję stosowaną podczas zabiegu
  • choroby skóry (infekcje wirusowe i bakteryjne: stany zapalne, aktywna opryszczka
  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • ciąża i okres laktacji
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
  • skłonność skóry do powstawania bliznowców
Postępowanie pozabiegowe

Zabieg można wykonywać w każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, basenu ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni.

Wskazane jest stosowanie kremów z filtrem SPF50.

Przez pierwsze dwa dni po zabiegu zalecane jest picie dużej ilości wody, ok. 2l.