Osocze bogatopłytkowe

MEDYCYNA ESTETYCZNA I ZABIEGI

Zabieg z zastosowaniem autogenicznego osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej znany jest jako wampirzy lifting.

Jedną z największych korzyści jest fakt, że osocze bogatopłytkowe to preparat w pełni biokompatybilny. Z racji autologicznego pochodzenia PRP nie ma więc ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Ponadto osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które wykazują wiele korzystnych właściwości. Ich zastosowanie pozwala pobudzić fibroblasty i komórki macierzyste do produkcji kolagenu i elastyny, jak również polepsza jakość połączeń międzykomórkowych oraz poprawia mikrokrążenie w obszarze zabiegowym i stymuluje procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie, przeprowadzenie kuracji z osoczem bogatopłytkowym wpływa pozytywnie na koloryt, gęstość i jędrność skóry. Z kolei zabiegi wykonywane w okolicach skóry głowy przyczyniają się do wzmocnienia włosów oraz przeciwdziałają ich wypadaniu.

Osocze bogatopłytkowe stosuje się w medycynie estetycznej i zabiegach upiększających twarz.

Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego wykonuje się zwykle u osób z wysuszoną i napiętą skórą twarzy, bliznami potrądzikowymi, widocznymi zmarszczkami, bruzdami lub innymi zmianami. Decydują się na nie także ludzie mający przebarwienia skóry twarzy lub chcący przyśpieszyć regenerację skóry po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe często podawane jest osobom mającym problemy uczuleniowe na innego rodzaju wypełniacze.

WSKAZANIA: utrata napięcia i elastyczności skóry, poprawa kondycji skóry i wyglądu twarzy (w tym okolice oczu) oraz szyi i dekoltu, niwelowanie bruzd i fałd nosowo-wargowych, leczenie blizn potrądzikowych, jako element wspomagający w terapiach laserowych oraz w trakcie kuracji peelingami chemicznymi.

W naszym gabinecie wykonujemy mezoterapię z użyciem osocza bogatopłytkowego Arthrex Ⓡ ACP